TOKİ Osmaniye evlerinin sahipleri kurayla belirlendi

TOKİ tarafından kentsel dönüşüm uygulamasıyla satışa çıkarılan 256 konut, hak sahiplerine kura ile verildi

TOKİ Osmaniye evlerinin sahipleri kurayla belirlendi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından kentsel dönüşüm uyguyulaması kapsamında satışa çıkarılan 256 konutun sahipleri , Osmaniye Ticaret odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen kura ile belirlendi.

Yeşilyurt 2. Etap'ta 256 konut
TOKİ, Kentsel dönüşüm uygulamasın kapsamında satışa çıkarılan Yaveriye Mahallesi Yeşilyurt 2. Etap'taki 256 konutu sahiplerine kura ile dağıttı. Noter huzurunda çekilen kurada, 1 şehit ailesi ile 14 engelli vatandaş da kura ile ev sahibi oldu. 

Ardahan Çıldır TOKİ'ye yüzde 50 oranında başvuru
Diğer taraftan Ardahan Çıldır İlçesi'nde yer alan TOKİ konutlarına yüzde 50 oranında başvuru alındığı öğrenildi. Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, TOKİ'nin ilçe merkezinde gerçekleştireceği konutlar için yapılan başvurularda yüzde 50 oranına ulaşıldığını belirtti. 

Azizoğlu açıklamasında "450 TL taksitle herkesi ev sahibi yapacağız. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız başvuruda 4 bin TL evi teslim aldıktan sonra ise 7 bin TL yatıracaklardır.Teslimattan sonra kalan kısmını ise aylık 450 TL taksitle gerçekleştireceklerdir. Başvurular 29 Mayıs tarihinde sona erecektir. ' ifadelerine yer verdi

Firma Bilgisi: Toki