TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuru tarihi 24 Nisan! 256 konut satılacak!

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuru tarihi 24 Nisan’da start alıyor. Projede toplam 256 konutun satışı gerçekleştirilecek.

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuru tarihi 24 Nisan! 256 konut satılacak!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Osmaniye Yeşilyurt 2. Etap projesinde 256 adet konut 24 Nisan 2015’te satışa çıkacak. Konutlar için 13 Mayıs’a kadar sürecek başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek.

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt 2. Etaptaki 256 adet konutun fiyatları 71 bin lira ila 125 bin lira arasında değişecek. 96, 108 ve 120 aylık vadelerin yapılacağı konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 447 liradan başlayacak.

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

“Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır. 10) Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, Halk Bankası A.Ş. Şubelerine başvurarak, 2 Bin TL (İkibin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 24 Nisan – 13 Mayıs 2015 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklardır.”

 

Firma Bilgisi: Toki