TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuru tarihi 7 Ekim

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuru dönemi 7 Ekim 2013 (bugün) itibariyle başlıyor. Projede 41 adet konut açık satışa sunuluyor.

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuru tarihi 7 Ekim

07.10.2013 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Osmaniye'de hayata geçirilen TOKİ Osmaniye Yeşilyurt projesinde başvurular bugün start aldı. 31 Aralık 2013 tarihine kadar devam edecek başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin tüm şubelerine yapılabilecek.

83.28 metrekare büyüklüğünde 2+1 olarak tasarlanan Osmaniye Yeşilyurt TOKİ Evleri fiyatları ise 67 bin 441 TL ile 77 bin 007 TL olarak belirlendi. Yüzde 10, 15 ve 25 peşinatla konut sahibi olunan projede aylık taksitler 421.51 TL'den başlıyor.

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuru koşulları ve detaylarını aşağıda okuyabilirsiniz;

OSMANİYE-YEŞİLYURT TOPLU KONUT UYGULAMASI SATIŞ DUYURUSU
Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Osmaniye-Yeşilyurt Toplu Konut Uygulaması kapsamında 41 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır. Proje kapsamında satışa açılmamış olan diğer konutlar da, bloklardaki doluluk oranı dikkate alınarak bloklar halinde satışa arz edilecektir.
Osmaniye-Yeşilyurt Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.C Ziraat Bankası A.Ş’nin tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecektir. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları, 07 Ekim – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında ilgili bankanın tüm şubeleri tarafından kabul edilecektir.
Konut seçimini yapan alıcılar, tercih ettikleri konutun satış bedelinin %10, %15 ve %25 oranındaki peşinat miktarını 07 Ekim – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında, ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi tercih edilen peşinat miktarına göre %10 peşinat için 96 ay, %15 peşinat için 106 ay ve %25 peşinat için 120 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecektir. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış oranı dikkate alınarak İdarece belirlenecek oranda artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2014 tarihinden itibaren başlatılacaktır.
“Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır.
Açık satışa başvuracak olan konut alıcıları için “konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması ve alıcıların Sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve yükümlülükleri, ancak anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra üçüncü kişilere devir ve e temlik edebilmeleri” şartları kaldırılmıştır.
Konutlar sözleşme imzalama tarihinden 30 ay içinde teslim edilecek olup teslim aşamasında KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin %1’i oranında KDV ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.
Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.
Satış işlemleri, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacaktır.
Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

Firma Bilgisi: Toki