TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuruları başladı

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt projesinde 48 adet konutun başvuru süreci 24 Kasım 2014 yani bugün itibariyle başladı.

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Osmaniye'de inşa edilen TOKİ Osmaniye Yeşilyurt projesi kapsamında 48 adet konutun başvuru dönemi bugün itibariyle başladı. 31 Aralık'a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası'nın tüm şubelerine yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Osmaniye Yeşilyurt evlerinin fiyatları ise 74 bin TL'den başlayarak, maksimum 86 bin TL'ye kadar yükseliyor. Konut bedelinin yüzde 10, 15 ve 25'lik kısmının peşinat olarak verileceği projede 96, 108 ve 120 aylık vadelerle konut sahibi olmak mümkün. Projede aylık taksitler de 466 TL'den başlıyor.

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt projesine başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

"Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları" şartları kaldırılmıştır.

• Açık satışa başvuracak olan konut alıcıları için "konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması ve alıcıların Sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve yükümlülükleri, ancak anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra üçüncü kişilere devir ve temlik edebilmeleri" şartları kaldırılmıştır."

Firma Bilgisi: Toki