TOKİ Osmaniye Yeşilyurt’ta başvuru süreci 24 Kasım’da başlıyor

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt projesi kapsamında toplam 48 adet konut 24 Kasım 2014’te satışa çıkarılıyor.

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt’ta başvuru süreci 24 Kasım’da başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Osmaniye'de hayata geçirilen TOKİ Osmaniye Yeşilyurt projesinde 48 adet konutun başvuru dönemi 24 Kasım 2014 tarihinde başlıyor. 31 Aralık 2014'e kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası'nın tüm şubelerine yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Osmaniye Yeşilyurt Evleri'nin fiyatları minimum 74 bin 697 TL'den başlıyor. Fiyatlar maksimum 86 bin 948 TL'ye kadar çıkıyor. Konut bedelinin yüzde 10, 15 ve 25'inin peşinat olarak ödeneceği projede 96, 108 ve 120 aylık vadeler yapılacak. Aylık taksitler ise 466 TL'den başlatılacak.

TOKİ Osmaniye Yeşilyurt başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

"Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları" şartları kaldırılmıştır.

Açık satışa başvuracak olan konut alıcıları için "konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması ve alıcıların Sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve yükümlülükleri, ancak anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra üçüncü kişilere devir ve temlik edebilmeleri" şartları kaldırılmıştır. "

Firma Bilgisi: Toki