>   >   
 
TOKİ Restorasyon Kredisi 2014 başvuru tarihleri


TOKİ Restorasyon Kredisi 2014 başvuru tarihleri

TOKİ Restorasyon Kredisi başvuruları 7 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Güncellenme Zamanı :

27 Şubat 2014 / Emlakwebtv
TOKİ Restorasyon Kredisi 2014 yılı başvuru tarihleri açıklandı. Buna göre TOKİ Restorasyon başvuruları 7 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. TOKİ'den yapılan açıklamaya göre kredi üst sınırı da 125 bin TL.

2014 yılı Restorasyon Kkredileri başvuru dönemi 07/04/2014 – 02/05/2014
İdaremiz tarafından 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’nun “Taşınmaz Kültür Varlıklarının Onarımına Yardım Sağlanması ve Katkı Payı” başlıklı 12 nci maddesi çerçevesinde taşınmaz kültür varlıklarının bakımı, onarımı ve restorasyonu işlemlerine ilişkin kredi kullandırılmaktadır.

Anılan kredi uygulaması çerçevesinde İdaremizce 2005 yılından itibaren özel hukuka tabi gerçek ve tüzel kişilerin mülkiyetinde bulunan korunması gerekli tescilli taşınmaz kültür varlıklarının bakımı, onarımı ve restorasyonu için gerekli şartların sağlanması şartı ile kredi verilmektedir.

Kredi başvurusunda bulunulacak özel mülkiyetteki yapıların Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulları tarafından alınmış “tescil” kararının ve onaylı rölöve ve restorasyon projelerinin bulunması şarttır.

Başkanlık makamınca bu yıl kredi başvurularının 07 Nisan – 02 Mayıs 2014 tarihleri arasında kabul edilmesi uygun görülmüş olup, her taşınmaz başına kullandırılacak kredi miktarı keşif özetinin yüzde 70 kadar olup, kredi üst sınırı 125 bin TL. olarak belirlenmiştir.

Türkiye genelinde bugüne kadar 530 proje için kredi açılmış olup, 335 adet “Taşınmaz Kültür Varlığı”nın restorasyonu tamamlanarak mülkiyet sahiplerine ve ülkemize kazandırılmıştır.
İdaremiz tarafından bu önemli proje için tahsis edilen kredi miktarı 46.070.928,76TL. olup, hak sahiplerine bugüne kadar 30.295.155,53TL. ödeme yapılmıştır.

Kredilendirilen projeler; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Amasya, Bartın, Çanakkale, Elazığ, Muğla, Mardin, Uşak, Kastamonu, Tokat, Trabzon, Giresun, Edirne, Isparta, Tekirdağ, Şanlıurfa ve Artvin illerinde; Safranbolu, Kalecik, Bergama, Ürgüp, Taraklı, Bolaman, Bandırma, Ayvalık, Milas, Ula, Foça, İnegöl, Mudanya, Midyat, Seydiler İnebolu, Alanya, Akçaabat, Osmaneli, Mudurnu, Kemaliye, Göynük, Taraklı, İncesu, Zile ve Daday ilçelerinde, Mustafapaşa, Birgi, Kalkan, Çavuşin, Uzungöl beldelerinde bulunmaktadır.

Başvurular İdaremize bizzat yapılabileceği gibi aşağıda bulunan İdaremiz adresine kargo ve diğer posta araçları ile de yapılabilecektir.

Adres : Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı
Bilkent Plaza B1 Blok 06800 Bilkent / Ankara

TOKİ iletişim bilgileri
0 312 565 28 68
0 312 565 28 69
0 312 565 28 70
0 312 565 28 67


Önceki Haber  Sonraki Haber 
Kategoriler : Haberler 
Etiketler : toki  toki restorasyon  toki restorasyon kredisi  toki restorasyon kredisi 2014  toki restorasyon kredisi başvuru tarihi  toki restorasyon kredisi nedir  toki restorasyon kredi tutarı  toki restorasyon kredi tutarı 2014  toki restorasyon kredi tutarı ne kadar  restorasyon kredisi ne işe yarar  toki restorasyon kredisi açıklaması  toki restorasyon projeleri  toki restorasyon yaparmı  toki restore  toki restorasyon kredi  toki kredileri  restorasyon kredileri  toki restorasyon uygulamaları  tokiden restorasyon kredisi  restorasyon kredisi toki açıklaması  toki restorasyon kredi başvuruları başlıyor Benzer Haberler
Otel tasarımında sürdürülebilirlik ve dijital etki
Otel tasarımında sürdürülebilirlik ve dijital etki
Yapı-Endüstri Merkezi, "2D1 Tasarım Toplantıları"nın üçüncüsünde; otelleri mimarların perspektifinden mercek altına alındı.
En "çılgın" proje: Londra-New York otoyolu
En "çılgın" proje: Londra-New York otoyolu
Rusya Demiryolları Başkanı Vladimir Yakunin Londra'yı New York'a bağlayacak karayolu projesinin duyurusunu yaptı
İdris Güllüce'den "havuz" haberi açıklaması
İdris Güllüce'den "havuz" haberi açıklaması
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanan "VIP Havuz" haberinin gerçekleri yansıtmadığını açıkladı
Turizmciler Mall of İstanbul'da buluştu
Turizmciler Mall of İstanbul'da buluştu
Mall of İstanbul, turizm sektörünün en önemli temsilcilerini buluşturdu. Toplantıya 90 farklı acenteden 200 üzerinde turizmci katıldı.
Emlak Haberleri - Seçmeler 26 Mart
Emlak Haberleri - Seçmeler 26 Mart
Gelişen Kentler Zirvesi Balıkesir'de, Enerji Verimliliği Derneği'ne yeni merkez ve daha fazlası haberimizin detaylarında
Gelişen Kentler Zirvesi Balıkesir'de
Gelişen Kentler Zirvesi Balıkesir'de
GYODER'in 16. Genel Kurulu'nda yeniden başkan seçilen Aziz Torun, Gelişen Kentler Zirvesi'nin 6-7 Mayıs'ta Balıkesir'de yapılacağını açıkladı
Enerji Verimliliği Derneği'ne yeni merkez
Enerji Verimliliği Derneği'ne yeni merkez
Enerji Verimliliği Derneği, yeni merkezinin açılışını Bakan Taner Yıldız'ın katılımıyla yapacak
Türkiye KKTC ile Çevre Anlaşması imzaladı
Türkiye KKTC ile Çevre Anlaşması imzaladı
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek ile çevre alanında işbirliğine ilişkin mutabakat zaptı imzaladı.