TOKİ Sakarya Korucuk başvuruları bu ay başlıyor!

TOKİ Sakarya Korucuk projesi kapsamında 160 adet konutun başvuru süreci 27 Ekim 2014’te başlıyor.

TOKİ Sakarya Korucuk başvuruları bu ay başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Sakarya’da hayata geçirilen TOKİ Sakarya Korucuk projesinde toplam 160 adet konutun başvuru dönemi 27 Ekim 2014’te başlıyor. 31 Aralık 2014’e kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın ilgili tüm şubelerine yapılacak.

106.98 metrekare büyüklüğünde 3+1 olarak tasarlanan TOKİ Sakarya Korucuk Evleri için konut bedelinin 0.15’lik kısmı peşinat olarak verilecek. TOKİ Sakarya Korucuk fiyatlar kapsamındaysa, en düşük konut fiyatı 91 bin 640 TL, en yüksek konut fiyatı ise 121 bin 816 TL olacak. 144 aya kadar vadelendirme imkanı tanınan projede aylık taksitler de 540 TL ile 719 TL arasında değişecek.

TOKİ tarafından yayınlanan TOKİ Sakarya Korucuk 2014 satış duyurusu ise aşağıda yer alıyor;

“SAKARYA KORUCUK TOPLU KONUT UYGULAMASI SATIŞ DUYURUSU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Sakarya Korucuk Toplu Konut Uygulaması kapsamında 160 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

 Sakarya Korucuk Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş aracılığıyla yürütülecek ve Temerküz Şube Ankara Caddesi Sakarya Şubesi olacaktır. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları, 27.10.2014 – 31.12.2014 tarihleri arasında ilgili bankanın yetkili şubeleri tarafından kabul edilecektir.

 Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfasında (www.toki.gov.tr) duyurulmaktadır.

 Konut seçimini yapan alıcılar, konut satış bedelinin peşinat miktarı olan % 15 tutarındaki bedeli 27.10.2014 – 31.12.2014 tarihleri arasında, ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Konutun satış bedelinden, peşinat miktarı düşüldükten sonra kalan miktar 144 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecektir. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı dikkate alınarak artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2015 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

 “Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır.

 Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde sırasıyla uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.

 Konutların teslimi aşamasında, KDV Kanunu uyarınca konut satış bedelinin %1’i oranında KDV, alıcılar tarafından ödenecektir.

 Satış işlemleri, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacaktır.

 Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

 

Firma Bilgisi: Toki