TOKİ Sakarya Korucuk Evleri başvuruları bugün başlıyor

TOKİ Sakarya Korucuk Evleri dahilinde toplam 160 adet konutun başvuru dönemi 27 Ekim 2014 yani bugün başlıyor.

TOKİ Sakarya Korucuk Evleri başvuruları bugün başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Sakarya’da inşa edilen TOKİ Sakarya Korucuk Evleri 2014 kapsamında toplam 160 adet konutun başvuru süreci bugün itibariyle başlıyor. 31 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın yetkili tüm şubeleri tarafından kabul edilecek.

3+1 olarak tasarlanan TOKİ Sakarya Korucuk fiyatlar kapsamındaysa; en düşük konut fiyatı 91 bin 640 TL, en yüksek konut fiyatı ise 121 bin 816 TL olarak belirlendi. Daire bedelinin 0.15’lik kısmının peşinat olarak ödeneceği projede 144 aya kadar vadelendirme yapılırken, aylık taksitler 540 TL’den başlayarak, 719 TL’ye kadar yükseliyor.

Kimler başvurabilir?

TOKİ Sakarya Korucuk Evleri’ne başvuracak kişilerde aranacak özellikler ise şöyle;

*Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması,

*Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış,

*Daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartları aranıyor.

TOKİ Sakarya Korucuk ödeme planı  

Konut seçimini yapan alıcılar, konut satış bedelinin peşinat miktarı olan yüzde 15 tutarındaki bedeli 27.10.2014 – 31.12.2014 tarihleri arasında, ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklar. Konutun satış bedelinden, peşinat miktarı düşüldükten sonra kalan miktar 144 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecek. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı dikkate alınarak artırılacak. İlk taksit ödeme tarihi Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2015 tarihinden itibaren başlatılacak. 

Firma Bilgisi: Toki