TOKİ Samsun Canik projesinde teslimler yarın başlıyor

TOKİ Samsun Canik projesi kapsamında 1344 adet konutun teslim süreci 22 Mayıs 2014’te (yarın) başlıyor.

TOKİ Samsun Canik projesinde teslimler yarın başlıyor

21 Mayıs 2014 / Emlakwebtv

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Samsun’da inşa edilen TOKİ Samsun Canik 2. Etap projesinde 1344 adet konutun teslim süreci 22 Mayıs 2014’te başlayacak, 30 Haziran 2014’e kadar devam edecek.

TOKİ Samsun Canik projesi teslimleri için TOKİ tarafından yayınlanan bilgiler aşağıda yer alıyor;

“*Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Emay Uluslararası Müh. Müş. ve Tic. Ltd. Şti. aracılığı ile gerçekleştirilecektir.

 *Konut teslim işlemleri çerçevesinde, alıcılara, T.Halk Bankası A.Ş. Canik Şubesi tarafından yazı gönderilerek teslim işlemleri ile ilgili bilgi verilecektir.

*Konut teslimleri Canik 2. Etap Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

 *Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

* 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T.Halk Bankası A.Ş. Samsun-Canik Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir.

Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce aynı saatte ilgili Banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

 *Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

*Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı).

* Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası.

* Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi.

* KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

 *Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.” 

Firma Bilgisi: Toki