TOKİ Samsun Çay Mahallesi Evleri 2 Kasım’da satışta

TOKİ Samsun Çay Mahallesi projesinde 67 adet konutun başvuru süreci 2 Kasım 2015 tarihinde başlayacak. Evler 94 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Samsun Çay Mahallesi Evleri 2 Kasım’da satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Samsun’da hayata geçirdiği TOKİ Samsun Çay Mahallesi projesinde toplam 67 adet konutun başvuru dönemi 2 Kasım’da start alacak. Halk Bankası’nın Samsun Saathane Şubesi’ne yapılacak başvurular, 31 Aralık’a kadar devam edecek.

3+1 ve 4+1 tipinde tasarlanan TOKİ Samsun Çay Mahallesi evleri, 94 bin ile 171 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Yüzde 10, 15 veya 25’lik peşinat ödemesi yapılacak projede aylık taksitler ise 592 liradan başlayacak.

Bazı şartlar kalktı

TOKİ Samsun Çay Mahallesi evlerine başvuru yapacaklar için bazı şartlar da kaldırıldı. Buna göre, Samsun İl sınırları içerisinde son 1 (Bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, kişilerin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve Toplu Konut İdaresinden kredi kullanmamış olmaları, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması şartları kaldırılmış durumda.