TOKİ Samsun Çay Mahallesi’ndeki 350 konut için geri sayım başladı!

TOKİ Samsun Çay Mahallesi projesindeki toplam 350 konutun başvuru süreci 27 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak. Evler 94 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Samsun Çay Mahallesi’ndeki 350 konut için geri sayım başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Samsun’da hayata geçirilen TOKİ Samsun Çay Mahallesi projesinde 350 konutun başvuru dönemi 27 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak. Halk Bankası’nın yetkili tüm şubelerine yapılacak başvurular, 14 Ağustos’a kadar devam edecek.

3+1 ve 4+1 tipinde olan TOKİ Samsun Çay Mahallesi Evleri için belirlenen fiyatlar 94 bin liradan başlayacak. Yüzde 10, 15 ve 25’lik peşinat ödemesi yapılacak projede aylık taksitler ise 592 ila 1738 lira arasında değişecek.

TOKİ Samsun Çay Mahallesi başvuru şartları ise şöyle;

“Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve Toplu Konut İdaresinden kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.” 

Firma Bilgisi: Toki