TOKİ Samsun Kavak başvuruları için son 1 hafta!

TOKİ Samsun Kavak projesindeki 77 konutun başvuru süreci 30 Kasım 2015 tarihinde sona erecek. Evler 131 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Samsun Kavak başvuruları için son 1 hafta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Samsun Kavak Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen TOKİ Samsun Kavak Belediye projesinde 77 konutun başvuru süreci devam ediyor. Ziraat Bankası’nın Kavak Şubesi’ne yapılacak başvurular, 30 Kasım’da sona erecek.

3+1 olarak tasarlanan TOKİ Samsun Kavak evleri, 131 bin ile 148 bin liradan satılacak. Konut bedelinin yüzde 10, 15 ya da 20’sinin peşinat olarak verileceği projede 120, 156 ve 180 aylık vadeler uygulanacak. TOKİ Samsun Kavak evleri için alınacak başvuru bedeli ise 6 bin lira olacak.  

TOKİ Samsun projeleri 2015

TOKİ’nin Samsun’da satışlarının devam ettiği bir diğer projesi de, Samsun Ladik 2. Etap. 19 Ekim’de satışa çıkan evlere başvurular Ziraat Bankası’nın Ladik Şubesi’ne 31 Aralık’a kadar yapılabilecek.

Projeye konut satın almak için başvuruda bulunanların Samsun İl sınırları içerisinde son 1 (Bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve Toplu Konut İdaresinden kredi kullanmamış olmaları ve bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması şartları da kaldırılmış durumda.