TOKİ Samsun Ladik başvuruları bugün başladı

TOKİ Samsun Ladik 2. Etap projesinin başvuru süreci 3 Ağustos 2015 itibariyle başladı. Projede ev fiyatları 71 bin liradan başlıyor.

TOKİ Samsun Ladik başvuruları bugün başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Samsun Ladik Kaymakamlığı ortaklığıyla hayata geçirilen TOKİ Samsun Ladik projesindeki 63 adet konutun başvuru süreci 3 Ağustos itibariyle başladı. 21 Ağustos’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Ladik Şubesi’ne yapılacak.

Ev fiyatlarının 71 bin ile 127 bin lira arasında değiştiği TOKİ Samsun Ladik projesinde 120 ve 180 aylık vadelerle konut sahibi olmak mümkün. Projede aylık taksitler 347 liradan başlayacak. Projede başvuru bedeli olarak, B1 tipi konutlar için 4 bin lira, C1 tipi konutlar için de 6 bin lira alınacak.

Detaylı bilgiler şöyle;

“B1 tipi (2+1) konutlar için; 4.000.-TL. Başvuru bedeli olarak alınacak, sözleşme imzalama aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin % 12'si (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olanına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise teslimi takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.

C1 tipi (3+1) konutlar için; 6.000.-TL Başvuru bedeli olarak alınacak, sözleşme imzalama aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin %15'i (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilecek borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranlarına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi sözleşme imza tarihini takip eden 4. Ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise Ocak 2016 itibariyle başlatılacaktır.” 

Firma Bilgisi: Toki