TOKİ Şanlıurfa Maşuk evleri 1 hafta sonra satışta

107 TOKİ Şanlıurfa Maşuk evi, 23 Kasım 2015 tarihinde satışa çıkacak. Başvuru yapacaklardan 1000 liralık başvuru bedeli alınacak.

TOKİ Şanlıurfa Maşuk evleri 1 hafta sonra satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Şanlıurfa Maşuk Alt Gelir Grubu projesinde toplam 107 konut 23 Kasım’da satışa çıkacak. Ziraat Bankası’nın Şanlıurfa şubelerine yapılacak başvurular, 4 Aralık’ta sona erecek.

72 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak konutlar için satış bedelinin yüzde 12’si peşinat olarak verilecek. 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler 240 ile 324 lira arasında değişecek.

TOKİ Şanlıurfa Maşuk evlerinden birine sahip olmak için yapılacak başvurularda aranacak şartlar ise şöyle olacak:

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Şanlıurfa il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

*Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

*Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-lira olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-lira olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.