TOKİ Şanlıurfa projeleri 2015 için son gün 29 Temmuz!

TOKİ Şanlıurfa projeleri 2015 kapsamında satışa çıkarılan toplam 616 adet konut için başvuru süresi 29 Temmuz tarihinde sona eriyor. Konut sahiplerini belirleyecek kuralar ise 7 Ağustos’ta çekilecek.

TOKİ Şanlıurfa projeleri 2015 için son gün 29 Temmuz!

TOKİ Şanlıurfa projeleri 2015 kapsamında 616 adet konut 1 Temmuz’da satışa çıkarılmıştı. Konutların başvuru dönemi için son tarih 29 Temmuz olacak. Konutların sahiplerini belirleyecek kuralar ise 7 Ağustos’ta çekilecek.

TOKİ Şanlıurfa projeleri 2015 detayları

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir: Proje kapsamında 149 adet konut satışa çıkarıldı. Konutlar için başvuruların Halk Bankası şubelerine yapılacağı projede fiyatlar ise 138 bin ila 183 bin lira olarak belirlendi. 108, 120 ve 144 aylık vadelerin yapılacağı Viranşehir projesinde aylık taksitler ise 722 liradan başlatılacak.

Viranşehir Evleri’ne başvuruda bulunmak için; başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutunun bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. Ayrıca kişi kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapabilecek. Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu: Proje kapsamında 467 adet konut satışa çıkarıldı. Konutlar için başvuruların Halk Bankası’nın Viranşehir Şubesi’ne yapılacağı projede fiyatlar ise 80 bin ila 106 bin lira olarak belirlendi. 180 ve 240 aylık vadelerin yapılacağı Viranşehir projesinde aylık taksitler ise 267 liradan başlatılacak. Başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor.  

Alıcının;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Şanlıurfa il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. 

Firma Bilgisi: Toki