TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Evleri satışta! Fiyatlar 80 bin liradan başlıyor!

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu projesinde yer alan 467 adet konutun başvuru süreci bugün itibariyle başladı. Başvuru şartları ve fiyatlar haberimizde yer alıyor.

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Evleri satışta! Fiyatlar 80 bin liradan başlıyor!

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu projesindeki 467 adet konutun başvuru süreci 1 Temmuz 2015 itibariyle başladı. 29 Temmuz’a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın Viranşehir Şubesi’ne yapılacak.

Evlerin 80 bin ila 106 bin liradan satıldığı projede 180 veya 240 aylık vadeler yapılacak. 2+1 tipindeki evlerin aylık taksitleri ise 267 liradan başlatılacak.

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir’e başvuru şartları

Alıcının;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Şanlıurfa il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

 

Firma Bilgisi: Toki