TOKİ Şanlıurfa Viranşehir kura sonuçları 2015 listesi!

Merakla beklenen ve 467 kişiyi ev sahibi yapacak TOKİ Şanlıurfa Viranşehir kurası yarın (7 Ağustos 2015) çekilecek. TOKİ Şanlıurfa Viranşehir kura sonuçları 2015 listesi ise yarınki çekilişin hemen ardından sitemizde yayınlanacak.

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir kura sonuçları 2015 listesi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın inşa ettiği TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu projesinde toplam 467 konut için 1 Temmuz’da başlayan başvuru süreci 29 Temmuz’da sona ermişti. Söz konusu konutların sahiplerini belirleyecek kura çekilişi ise yarın gerçekleştirilecek. TOKİ Şanlıurfa Viranşehir kura sonuçları 2015 listesi ise yarınki çekilişin hemen ardından sitemizde yayınlanacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Evleri, 80 bin ile 100 bin liradan satılacak. Evine ve fiyatına göre 180 veya 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 267 liradan başlangıç gösterecek.

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ kurası ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda görebilirsniz;

“1. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine konut sayısının %10’u kadar (47 adet) kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.

2. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i kadar (23 adet) kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacak.

3. Emekli Vatandaşlara konut sayısının %25’i kadar (117 Adet) kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacak.

4. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecek.

5. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 10 Ağustos 2015 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecek.

6. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanan ancak sözleşme imzalamayan asil ve yedek alıcılar başvuru bedellerini 29 Eylül 2015 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecek. “

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir kura sonuçları 2015 listesi için sitemizi takip etmeye devam edin.