TOKİ Şanlıurfa Viranşehir kurası ne zaman çekilecek?

467 konutun sahiplerini belirleyecek TOKİ Şanlıurfa Viranşehir kurası ne zaman çekilecek?

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir kurası ne zaman çekilecek?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Şanlıurfa’da hayata geçirdiği TOKİ Şanlıurfa Viranşehir projesinde 467 adet konutun başvuru süreci 1 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak. Halk Bankası’nın Viranşehir Şubesi’ne yapılacak başvurular, 29 Temmuz’a kadar devam edecek. Peki TOKİ Şanlıurfa Viranşehir kurası ne zaman çekilecek?

467 konutun ev sahiplerini belirleyecek TOKİ Şanlıurfa Viranşehir kurası 7 Ağustos 2015 tarihinde çekilecek. 2+1 olarak tasarlanan TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Evleri için yüzde 12 ve 20’lik peşinat ödemesi yapılacak. 180 ve 240 aylık vadelerle konut sahibi olunabilecek projede aylık taksitler ise 267 liradan başlayacak.

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir projesine başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor;

Alıcının;

T.C. vatandaşı olması,

2. Şanlıurfa il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmektedir.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Firma Bilgisi: Toki