TOKİ Sefaköy arsasına 900 milyon TL'lik yatırım: 'E5 Meydan'

TOKİ'nin gelir paylaşım modeliyle satışa çıkardığı Sefaköy arsasına Torkam İnşaat-Nar Kentsel Ortaklığı tarafından 900 milyon TL yatırım bedeline sahip bir konut projesi inşa edilecek

TOKİ  Sefaköy arsasına 900 milyon TL'lik yatırım: 'E5 Meydan'

Torkam İnşaat - Nar Kentsel Ortaklığı, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gelir paylaşımı modeliyle satışı gerçekleştirilen Sefaköy arsasına 900 milyon TL yatırım bedeline sahip bir proje uygulamaya hazırlanıyor. E-5 Otoyolu'nun yanı başındaki arsa üzerinde inşa edilecek projenin isme E5 Meydan olacak. 

Ulaşım aksının merkezinde

Toplam genişliği 20 bin 776 metrekareyi bulan arsa üzerinde inşa edilecek E5 Meydan projesi, 900 milyon TL'lik bir yatırımla hayata geçirilecek. E-5 otoyolu'nun yanı başında yer alan arazinin Sefaköy Metrobüs durağı ile toplu ulaşım aksının kesiştiği bir noktada uygulanacağı bilgisini veren TOKİ Başkanı M. Ergün Turan arsanın bu niteliğinin ihaleye yoğun bir ilgi gösterilmesini sağladığını söyledi. Turan: "Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunacak. Arsa yakınındaki üniversiteler ve transfer merkezi nedeniyle yoğun yaya sirkülasyonuna da sahip olacak. Alanın ticari kaabiliyeti büyük bir potansiyel taşıyor..." dedi. 

Satışın belirlenen oranları TOKİ'ye aktarılacak

Arsa üzerinde geliştirilecek projenin istihdam sağlayarak bölgenin gelişimine katkı sunacağını da belirten Mehmet Ergün Turan: "Sefaköy’de bulunan 20 bin 776 metrekare  Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeliyle; üzerinde konut ve ticaret alanı projesi geliştirilecek, elde ettiği gelirin satışta belirlenen oranını da arsa payı olarak TOKİ’ ye verecek.' ifadelerini kullandı. 

Etüt ve proje çalışmaları başladı

TOKİ ile sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte proje için etüd ve proje çalışmalarına başlandığını ve arsanın İstanbul'un en değerli lokasyonunda yer aldığını söyleyen Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli de, Florya, Havalimanı, E-5  ve Sefaköy bileşenlerini barındıran projenin günde 2 milyon kişilik yolcu kitlesiyle ilişki halinde olacağını söyledi. Dereli: "Çevresindeki Üniversite, Kaymakamlık, kamu ve özel sektör binalarının yanı sıra proje, heyecan verici bir noktada yer alıyor. Bölgede ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü Metro ve havaray çalışmaları var. Lokasyon avantajı sağlayan projemiz tüm ulaşım akslarının ve kentsel olanakların yanı başında konumlanıyor. E 5 Meydan projemizle iş ve yaşam standartlarını zirveye taşımayı amaçlıyoruz” dedi. 

İş ve yaşamın merkezinde

Toplamda 20 bin 776 metrekare inşaat alanına sahip proje E5, Atatürk Havalimanı, Metrobüs ve Tramvay’ın yanı sıra yakın zamanda hayata geçirilecek Metro ve Havaray gibi toplu ulaşım merkezlerine yakın bir noktada yer alıyor. 

Firma Bilgisi: Torkam Inşaat
Proje Bilgisi: E5 meydan