TOKİ Şerifali Çiftliği’ni dönüştürecek

İstanbul Finans Merkezi ile yıldızı parlayan Ataşehir’de TOKİ, Şerifali Çiftliği’nde bulunan 1290 riskli yapıyı dönüştürecek

TOKİ Şerifali Çiftliği’ni dönüştürecek

28 Ocak 2013
İstanbul Finans Merkezi Projesi ile yıldızı parlayan Ataşehir'i, depreme karşı dayanıksız yapılardan kurtaracak kentsel dönüşüm projesinde imzalar atıldı. Bu kapsamda "Ataşehir-Şerifali Çiftliği Kentsel Dönüşüm Projesi"ne ilişkin protokol, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ataşehir Belediyesi, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı arasında imzalandı. Protokolle, TOKİ tarafından Şerifali Çiftliği olarak bilinen, İstanbul Çevreyolu ile Necip Fazıl Bulvarı arasında kalan 280 bin metrekare alana modern yaşam alanı inşa edilecek.

Proje bütününde Karayolları Genel Müdürlüğü’nce lojman olarak kullanılan 200, Marmara Üniversitesi’nce lojman olarak kullanılan 35, Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan 14, İstanbul İl Özel İdaresi’ne kayıtlı 10 ve TOKİ mülkiyetine kayıtlı 16 yapıyla birlikte toplam 1.290 adet riskli ve salaş yapı yıkılarak, yerine teknik imkânlarla donatılmış modern yapılar kurulacak.

Firma Bilgisi: Toki