TOKİ Siirt Merkez evleri 19 Şubat’ta satışa çıkacak

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi projesinde 71 konutun başvuru süreci 19 Şubat 2016 tarihinde başlayacak.

TOKİ Siirt Merkez evleri 19 Şubat’ta satışa çıkacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi projesinde 71 konutun başvuru süreci 19 Şubat’ta başlayacak. 31 Mart’a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası şubelerine yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan Siirt Merkez TOKİ evleri, 70 bin ile 106 bin liradan satılacak. Konut bedelinin yüzde 12 ve 20’sinin peşinat olarak ödeneceği projede 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 234 ile 521 lira arasında değişecek.

TOKİ Siirt Merkez başvuru şartları

Alıcının:

a. T.C. vatandaşı olması,

b. Siirt il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Ankara il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.)

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

- Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmekte.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.