TOKİ Siirt Merkez evleri satışa çıktı! Detaylar burada!

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi projelerinde başvuru süreci 2 Kasım 2015 itibariyle başladı. Başvuru detaylarını sizler için araştırdık.

TOKİ Siirt Merkez evleri satışa çıktı! Detaylar burada!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi projelerindeki konutlar bugün itibariyle satışa çıktı. İşte sahiplerini bekleyen o evler…

*TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi Alt Gelir Grubu: Toplam 92 adet konutun satışa çıkarıldığı projede başvurular 31 Aralık’a kadar devam edecek. Başvurular, Halk Bankası’nın şubelerine yapılacak. 70 bin ile 106 bin liradan satılacak evler için aylık 234 liralık taksitler ödenecek. Projeye başvuru şartlarını aşağıda görebilirsiniz…

Kişinin;

a.T.C. vatandaşı olması,

b. Siirt il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Ankara il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.)

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmekte.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

*TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi standart proje: 40 adet konutun satışa çıkarıldığı projede başvurular 31 Aralık’a kadar devam edecek. 141 bin ile 156 bin liradan satılacak evler için 735 liradan başlayacak aylık taksitler ödenecek.