TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi Alt Gelir Grubu başvuruları Ağustos’ta yapılacak!

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi Alt Gelir Grubu projesindeki 167 adet konutun başvuru süreci 24 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak. Evler 70 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi Alt Gelir Grubu başvuruları Ağustos’ta yapılacak!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi Alt Gelir Grubu projesinde toplam 167 adet konutun başvuru dönemi 24 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak. 16 Eylül’e kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın Siirt Merkez Şubesi’ne yapılacak.

Ev fiyatlarının 70 bin ila 106 bin lira olarak belirlendiği projede 180 ve 240 aylık vadelerle konut sahibi olmak mümkün olacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 234 liradan başlayacak.

Aşağıda TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi Alt Gelir Grubu Evleri’ne başvuru şartlarını görebilirsiniz;

Başvuru yapacak kişinin;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Siirt il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmektedir.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Firma Bilgisi: Toki