TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi başvuruları için geri sayım!

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi projesindeki toplam 191 adet konutun başvuru süreci bu ay başlayacak. Detayları öğrenmek istiyorsanız haberimizi okuyun.

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi başvuruları için geri sayım!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi projesindeki 191 adet konutun başvuru süreci 24 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak. 16 Eylül’e kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın yetkili tüm şubelerine yapılabilecek.

Evlerin 141 bin ila 168 bin liradan satılacağı projede konut bedelinin yüzde 10, 15 ve 25’i peşinat olarak ödenecek. 3+1 tipindeki evler için 108, 120 veya 144 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 735 liradan başlayacak.  

TOKİ Siirt Merkez Evleri’ne başvuru şartları ise aşağıdaki gibi olacak;

“Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.” 

Firma Bilgisi: Toki