TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi fiyatları

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi projesindeki 92 adet konuta başvuru dönemi 2 Kasım’da başlayacak. Peki TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi fiyatları hangi seviyede?

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi fiyatları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın hayata geçirdiği TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi Alt Gelir Grubu projesinde toplam 92 adet konutun başvuru süreci 2 Kasım’da başlayacak. Peki TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi fiyatları ne kadar?

2+1 olarak tasarlanan Siirt Merkez Evren Mahallesi TOKİ evleri, 70 bin ile 106 bin liradan satılacak. 240 aya varan vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 234 liradan başlayacak.

TOKİ Siirt Merkez başvuru şartları:

Kişinin

a. T.C. vatandaşı olması,

b. Siirt il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Ankara il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.)

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 - Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmekte.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.