TOKİ Sincan'ı dönüştürecek

TOKİ ve Sincan Belediyesi arasında, toplam 5 milyon 265 bin metrekare alanda 11 bin 518 konut yapımını öngören Kentsel Yenileme Protokolü imzalandı

TOKİ Sincan'ı dönüştürecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Sincan Belediyesi arasında, “Saraycık ve Ulubatlı Hasan mahallelerinde” toplam 5 milyon 265 bin metrekare alanda Kentsel Yenileme çalışması yürütülmesi ve 11 bin 518 konut yapılmasına ilişkin protokol imzalandı. 

Sincan Kültür Evi'nde gerçekleştirilen protokol törenine, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna katıldı. 

"Devletin bu projeden bir tek kuruş beklentisi yok” 
TOKİ Başkanı Turan, yaptığı konuşmada Hükümet'in kentsel yenileme projelerini önemsediğini belirterek, TOKİ olarak bu politika doğrultusunda gelecek dönemde kentsel yenileme projelerinde, vatandaşların lehine bir şekilde, bir devlet kuruluşu olarak daha aktif ve yoğun bir şekilde yer alacaklarını ifade etti. 

Bunları yaparken şehirlerin kendilerine has üslup ve kimliklerini de koruyacaklarını ve yöresel dokuya ağırlık vereceklerini anlatan Turan, en önemlisi de vatandaşların yaşadığı yöredeki dönüşümünü olanaklı kılmayı istediklerini belirtti. 

TOKİ'nin şu anda 55 ilde 340 adet kentsel dönüşüm projesi yürüttüğünü ve bu kapsamda 25 bin konutun inşasının devam ettiğini söyleyen Turan, 110 bin konutla ilgili planlama çalışmalarının da son aşamaya geldiğini söyledi. 

Firma Bilgisi: Toki