TOKİ Şırnak Güçlükonak Evleri 3 Mart’ta satışta

TOKİ Şırnak Güçlükonak projesi kapsamında 13 adet konuta 3 Mart itibariyle başvurularınızı yapabilirsiniz.

TOKİ Şırnak Güçlükonak Evleri 3 Mart’ta satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Şırnak'ta inşa edilen TOKİ Şırnak Güçlükonak projesinde 13 adet konutun başvuru süreci 3 Mart 2015 itibariyle başlıyor. Ziraat Bankası'nın tüm şubelerine yapılabilecek başvurular, 31 Mart'a kadar devam edecek.

Daire fiyatlarının 84 bin TL ile 104 bin TL arasında değiştiği TOKİ Şırnak Güçlükonak'ta 180 ve 240 aylık vadeler sunuluyor. Konutların aylık taksitleri ise 328 TL'den başlıyor.

TOKİ Şırnak Güçlükonak Evleri'ne başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

"Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları" şartları kaldırılmıştır."

Projeyle ilgili diğer detaylı bilgiler ise şöyle;

"Proje yapı ruhsat tarihi 14/03/2014' tür.

• Konut seçimini yapan alıcılar %10 peşinat 180 ay vade, 6.000.TL peşinat 240 ay vade ve PEŞİNATSIZ 240 ay vade alternatifleri çerçevesinde ilgili banka şubelerinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.

• Sözleşme bedeli üzerinden %0,948 (binde dokuz virgül kırk sekiz) oranında damga vergisi, peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş)oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil edilecektir. Ayrıca banka komisyonu ve BSMV her taksit ödemesiyle birlikte, taksit tutarı üzerinden ALICI' dan tahsil edilir.

• Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, dikkate alınarak İdarece belirlenecek oranda artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Temmuz 2015 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

•Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

•Konut alıcısı, gayrimenkulün fiili tesliminden evvel teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir."
 

Firma Bilgisi: Toki