TOKİ Sivas Akıncılar kura çekilişi yarın!

TOKİ Sivas Akıncılar kura çekilişi 19 Ocak 2016’da (yarın) gerçekleştirilecek. Kurayla 33 kişi ev sahibi olacak.

TOKİ Sivas Akıncılar kura çekilişi yarın!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Sivas Akıncılar emekli projesinde 33 konutun başvuru süreci 30 Aralık’ta sona erdi. TOKİ Sivas Akıncılar kura çekilişi ise yarın yani 19 Ocak 2016’da yapılacak. Kurayla 33 kişi ev sahibi olacak.

2+1 olarak tasarlanan Sivas Akıncılar TOKİ evleri, 110 bin liradan satılacak. Konut bedelinin yüzde 12 ve 20’sinin peşinat olarak verileceği projede 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 367 liradan başlayacak, 538 liraya kadar çıkacak.

TOKİ Sivas Akıncılar kurasında, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 25 Ocak 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası’nın Akıncılar Şubesi’nden geri alabilecek.

TOKİ Sivas Akıncılar sözleşmesi için gerekli belgeler

TOKİ Sivas Akıncılar kurasında konutu belli olanlarla imzalanacak sözleşme için gerekli belgeler ise şöyle:

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Sivas il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belge,

3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri.