TOKİ Sivas Gemerek başvuruları başladı

TOKİ Sivas Gemerek projesinde 34 adet konutun başvuru süreci 1 Ekim’de start aldı. Evler 81 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Sivas Gemerek başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Sivas Gemerek projesinde toplam 34 adet konutun başvuru süreci 1 Ekim’de başladı. 31 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Gemerek Şubesi’ne yapılacak.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Sivas Gemerek TOKİ evleri, 81 bin lira ila 143 bin lira arasında satılacak. Konut bedelinin yüzde 12 ve 15’inin peşinat olarak verileceği projede 120 ve 180 aylık vadeler uygulanacak. Projede aylık taksitler ise 398 liradan başlayacak.

TOKİ Sivas Gemerek projesine başvuru şartları ise şöyle:

Kişinin

1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

a. Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmekte.)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edecekler.

4-Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.