TOKİ Sivas Gemerek evleri 1 Ekim’de satışta!

TOKİ Sivas Gemerek projesinde 34 adet konutun başvuru dönemi 1 Ekim 2015 tarihinde başlayacak. Evler 81 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Sivas Gemerek evleri 1 Ekim’de satışta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın hayata geçirdiği TOKİ Sivas Gemerek Belediye projesinde 34 adet konutun başvuru süreci 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle başlayacak. Ziraat Bankası’nın Gemerek Şubesi’ne yapılacak başvurular, 31 Aralık 2015’e kadar devam edecek.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Sivas Gemerek TOKİ evleri, 81 bin ile 143 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. 120 ve 180 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 398 liradan başlayacak.

TOKİ Sivas Gemerek projesine başvuru şartları aşağıda yer alıyor:

Kişinin

1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

a. Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmekte.)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edecekler.