TOKİ Sivas Gölova başvuruları başladı

TOKİ Sivas Gölova 2015 kapsamında 20 adet konutun başvuru süreci 18 Mayıs itibariyle başladı.

TOKİ Sivas Gölova başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Sivas’ta inşa edilen TOKİ Sivas Gölova 3. Etap projesinde toplam 20 adet konutun başvuru süreci 18 Mayıs 2015 itibariyle başladı. 30 Haziran’a kadar sürecek TOKİ Sivas Gölova 2015 başvuruları, Ziraat Bankası’nın Sivas Suşehri Şubesi’ne yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Sivas Gölova 2015 Evleri için belirlenen fiyatlar ise 76 bin liradan başlıyor, 105 bin liraya kadar yükseliyor. 180 aya kadar vadelendirme yapılan projede konutlar için ödenecek aylık taksitler de 374 liradan başlıyor.

TOKİ Sivas Gölova 2015 başvuru şartlarını aşağıda görebilirsiniz;

KONUT ALICISININ;

“1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

a. Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmektedir.)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

4-Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

*Hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

*Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri fesih edilecektir.

*“Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır.”

Firma Bilgisi: Toki