TOKİ Sivas Kangal evleri bugün satışa çıkıyor

TOKİ Sivas Kangal projesinde 65 adet konutun başvuru süreci 17 Mart 2014 (bugün) itibariyle başlıyor

TOKİ Sivas Kangal evleri bugün satışa çıkıyor

17 Mart 2014 / Emlakwebtv
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca inşa edilen TOKİ Sivas Kangal Alt Gelir Grubu projesi kapsamında 65 adet konut bugün satışa çıkıyor. Konutlar için 17 Mart'ta başlayan başvuru dönemi 31 Mart'a kadar devam edecek. Başvurular Ziraat Bankası'nın tüm yetkili şubelerine yapılabilecek.

2+1 olarak tasarlanan ve 67.5 metrekare büyüklüğünde olan TOKİ Sivas Kangal evleri fiyatları ise 42 bin 017 TL ile 52 bin 836 TL şeklinde belirlendi. Peşinat ödemesi yapılan Sivas Kangal TOKİ Evleri'nde 240 aya kadar vadelendirme yapılıyor. Projede aylık taksitler de 175 TL ile 220 TL.

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

a) Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları aranmamaktadır.

b) Sivas il sınırları içerisinde en az 1 (bir) yıldır ikamet etmeleri veya il nüfusuna kayıtlı olmaları (Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç ) yıldır ikamet ediyor olması veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.) Şartı aranmamaktadır.

c) Hane halkı gelirinin en fazla net 2 bin 600 TL olması, Şartı aranmamaktadır.

d) 25 yaş şartı kaldırılmış olup, 18 yaşını tamamlamış her T.C vatandaşı konut satın alabilecektir.

Firma Bilgisi: Toki