TOKİ: 'Tartışmalı yurt bizim değil!'

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yaptığı bir açıklama ile Van Gevaş'ta Selçuklular döneminden kalma 'Halime Hatun Kümbeti'ne bitişik olarak inşa edilen yurdun TOKİ'ye ait olduğu iddialarını yalanladı

TOKİ: 'Tartışmalı yurt bizim değil!'

TOKİ, yayınladığı bir basın açıklamasıyla Van Gevaş'ta Selçuklular döneminden kalma 'Halime Hatun Kümbeti'ne bitişik olarak inşa edilen yurdun kuruma ait olduğu şeklindeki haberleri yayınladı. TOKİ açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'Son günlerde bazı basın yayın organlarında yayımlanan bir takım haberler ve sosyal medyada paylaşılan twitlerle ilgili olarak açıklama yapılması ihtiyacı ortaya çıkmıştır. 

Yayımlanan haberlerde; Van Gevaş’ta bulunan “Halime Hatun Kümbeti”nin yanına TOKİ tarafından yurt binası inşa edildiği belirtilmektedir.  Yapılan haberler tamamen gerçek dışıdır. Bahse konu yurt Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılmamıştır.  Sorumlu yayıncılık ilkeleri gözardı edilerek, hiçbir araştırma yapılmadan ve İdaremizden bilgi almaya gerek duyulmadan yapılan haberler İdaremizi karalama ve TOKİ’nin kamuoyundaki olumlu algısını zedeleme amaçlıdır. 

Vatandaşlarımızın ve kamuoyunun bu tür asılsız haberlere itibar etmemeleri önemle duyurulur.'

 

Firma Bilgisi: Toki