TOKİ taşınmazları açık artırması 7 Nisan'da

TOKİ mülkiyetinde bulunan 34 ildeki taşınmazlar 7 Nisan'da TURYAP tarafından düzenlenen bir açık artırma ile satışa çıkarılacak.

TOKİ taşınmazları açık artırması 7 Nisan'da

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi-TOKİ mülkiyetinde yer alan 34 ildeki taşınmazlar 7 Nisan tarihli açık artırma ile satışa sunulacak. TOKİ mülkiyetindeki taşınmazlardan 34 ile yayılan 180 adet iş yeri, 5 ile yayılan 26 konut ve 3 ile yayılan 10 arsa bulunuyor. TURYAP tarafından organize edilen müzayede, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Ankara Bilkent'te yer alan merkezinde ve saat 13.30 tarihinde yapılacak. 

TOKİ taşınmazları açık artırması 7 Nisan'da yapılacak
TOKİ'nin İstanbul, Ankara, bursa Erzurum, Kayseri, Diyarbakır, Denizli, Malatya ve Trabzon gibi büyükşehirlerin de içinde bulunduğu 34 ildeki 180 iş yeri ile İstanbul, Adana, Konya, Ankara ve Tokat'ta yer alan 26 konutu ve İstanbul, Sansun ve Adana'da yer alan 10 arsası açık artırmayla satışa sunuluyor

İş yerleri fiyatları 40 bin TL'den başlıyor
Açık artırma ile satışa sunulacak olan iş yerlerinin fiyatları 40 bin TL'den başlıyor. İstanbul Başakşehir ilçesinde yer alan Kayaşehir'in 19. bölgesinde toplam 15, Gaziosmanpaşa'da 2 ve Çatalca'da ise 1 iş yeri 60 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Diğer bağımsız birimler, şehir ve başlangıç fiyatları bilgisi ise şöyle:

- Fatih Sulukule- 4 Adet Konut
- Ankara Eryaman-Kuzey Ankara Projesi- 16 adet konut: 80 bin TL'den başlayan fiyatlarla
- Ankara Eryaman-10. Etap- 3 Adet Konut
- Yenimahalle-Yukarıyurtçu- Spor Salonu
- Şanlıurfa Viranşehir- 50 adet dükkan ve Merkez Maşuk'ta 3 adet dükkan: 115.500 TL'den başlayan fiyatlar
- Adana Kozan- 3 adet işyeri ve Seylan'da 4 işyeri: 40.000 TL'den başlayan fiyatlar
- Ağrı Merkez: 15 adet dükkan: 60.000 TL'den başlayan fiyatlar.
- İstanbul'da 2 adet, Adana'da 7 adet, Samsun'da 1 adet: Toplam 10 adet arsa (İstanbul Başakşehir-Kayaşehir'de 1 özel ilköğretim tesis alanı-1 bakım ve akaryakıt tesisi.Adana- Sarıçam-Akkuyu'da 5 konut alanı hissesi, Seyhan Şakirpaşa'da 1 akaryakıt-LPG istasyonu ve 1 adet ticaret alanı: Toplam 7 arsa
Samsun Canik ve Hacıismail'de 1'er adet ticaret alanı)