TOKİ Uşak projesi 2016'da tamamlanacak

TOKİ'nin Uşak'ta hayata geçirmekte olduğu kentsel dönüşüm projesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Projenin 2016 yılında tamamlanması hedefleniyor.

TOKİ Uşak projesi 2016'da tamamlanacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Uşak'ta, Eski deri sanayi bölgesine yapılmakta olan "Uşak Kentsel Dönüşüm" projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Projenin 2016 yılı içerisinde tamamlanması hedefleniyor. 

Türkiye'de bir ilk: Ticari işletme dönüşümü
TOKİ tarafından uygulanmakta olan proje, ticari işletmelerin de dönüşümünü gerçekleştiren yönüyle Türkiye'de bir ilk niteliği taşıyor. Geniş sosyal donatılar içerecek olan Kentsel Dönüşüm projesi, bölgede yaşayacak olan tüm vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanıyor. Projede bin 51 konut, 923 ticari işletme ve 750 kişilik caminin yanı sıra, 24 dersliği olan bir de okul inşa edilecek. Proje kapsamında ayrıca sağlık ocağı da yer alacak.

Daha önce sanayi merkezi olarak kullanılan bölgenin, şehrin içinde kaldığını ve bu haliyle estetik yapıyı bozduğunu söyleyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, TOKİ projesiyle birlikte yeni bir merkez meydana getireceklerini söyledi. Cahan, Uşak Belediyesi'nin Türkiye'nin bu ilk sanayi kentsel dönüşümüne destek verdiğini de belirterek:

"Yakın zamanda söz konusu alan kentimizin yeni cazibe merkezi olacak ve Uşak yeni bir kimlik kazanacak..." dedi. 

Dokuzsele Deresi Islahına 35 milyon TL ayrıldı
DDokuzsele Deresi Islah Projesi'nin de etkisiyle bambaşka bir çehre kazanacak olan bölgeye yeni bir Porsuk Çayı kazandıracaklarını da vurgulayan Cahan, Dokuzsele Deresi Islah projesi için de çalışmaların devam ettiğini; bu çalışmalar için de yaklaşık 35 milyon TL'nin gözden çıkarıldığını belirtti. Bu projenin de 2016 yılı içinde tamamlanması hedefleniyor.