TOKİ üzerinde algı operasyonu var

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, TOKİ ile ilgili bir algı operasyonu olduğunu belirterek: '35 aileden birini ev sahibi yapan kurumdur.' dedi

TOKİ üzerinde algı operasyonu var

35 aileden birini ev sahibi yapan kurum olarak TOKİ ile ilgili algı operasyonu bulunduğunu söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türk insanı için "evin" kutsal olduğunu söyledi.

Leblebi çekirdek fiyatın ev yapan kurum: TOKİ
Güllüce: '35 aileden birini ev sahibi yapan bir kurumdur TOKİ. Bir insanın dünyada mekan ahirette iman diyecek kadar biz evi yüceltmişiz. Bu kadar hizmet yapmış bir kuruma ha bire saldırı, ha bire saldırılar yapılıyor. Bakıyorsunuz bir arkadaşımız 'Abi TOKİ işine benzemesin bu iş de" diyor, espri yapıyor aklın sıra. Demek ki algıda başarılı olmuşlar. 4 tane binada yanlış olabilir. Siz burada 600 bin konut yaparsanız, arkadaşlar 600 bin, iki kelime dediğiniz şey mi? Bakarsanız kaç bin mühendis kaç tane işçi, kaç tane para. Leblebi, çekirdek fiyatına insanlar ev sahibi olmuş.' dedi. Güllüce, TOKİ'nin Çevre Bakanlığı'na değil Başbakanlığı bağlı bir kurum olduğuna da değindi. 

Bakan Güllüce Adıyaman'da
Bazı açılış ve temaslarda bulunmak üzere Adıyaman'a giden Güllüce,  Adıyaman'ın, "birlikte yaşama" ve "huzur" konusunda dünyaya örnek olduğunu söyledi. Türkiye'nin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan Bakan Güllüce, "Farklı dil, kültür ve mezheplerin hiçbir problem oluşturmadan nasıl yaşadığını görmek isteyenlerin Adıyaman'a gelmesi gerekir" dedi.

Kentsel dönüşümde iyiye gidiyoruz
Kentsel dönüşüm konusunda bakış açısının önemli olduğunu ifade eden Bakan Güllüce, bu konuda mevzuatta bazı sıkıntıların olduğunu ve çok kötü durumda olmadıklarını ama çok da iyi durumda olmadıklarını söyledi. Kentsel dönüşüm konusunda her geçen gün iyileşmeye doğru gittiklerini anlatan Bakan İdris Güllüce, istismar olan yerleri kapatmaya çalıştıklarını, imar kanunlarından dolayı bazı sıkıntıların olduğunu bunları düzeltmeye çalıştıklarını kaydetti.

 

Firma Bilgisi: Toki