TOKİ Van Kevenli için geri sayım başladı

TOKİ Van Kevenli projesindeki satılık konutlar için başvuru dönemi 24 Temmuz 2015 tarihinde sona eriyor. Evler 95 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

TOKİ Van Kevenli için geri sayım başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Van’da hayata geçirilen TOKİ Van Kevenli projesinde 3 Temmuz’da satışa çıkarılan toplam 48 adet konutun başvuru süreci 24 Temmuz 2015 tarihinde doluyor. Son 4 günün kaldığı başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılacak.

Ev fiyatlarının 95 bin ila 112 bin olarak belirlendiği TOKİ Van Kevenli projesinde konut bedelinin yüzde 10, 15 ve 25’lik kısmı peşinat olarak verilecek. 108, 120 ve 144 aylık vadelerin yapıldığı projede aylık taksitler ise 498 liradan başlatılacak.

TOKİ Van Kevenli başvuru şartları

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak.  (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak. 

Firma Bilgisi: Toki