TOKİ Van Kevenli kurası ne zaman çekilecek?

Başvuruların 3 Temmuz’da başlayacağı TOKİ Van Kevenli Evleri için kura çekimi ne zaman yapılacak?

TOKİ Van Kevenli kurası ne zaman çekilecek?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Van Kevenli projesindeki toplam 48 adet konutun başvuru süreci 3 Temmuz 2015 itibariyle başlayacak. Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek başvurular, 24 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Peki TOKİ Van Kevenli kurası ne zaman çekilecek?

Evlerin sahiplerini belirleyecek kura çekilişinin tarihi 10 Ağustos 2015 olarak belirlendi. 3+1 olarak tasarlanan 48 adet TOKİ Van Kevenli Evleri satış fiyatları ise; 95 bin ila 112 bin lira. 144 aya varan vadelerle konut sahibi olunabilecek projede aylık taksitler de 498 ila 941 lira arasında değişecek.

TOKİ Van Kevenli Evleri’ne başvuru şartlarını aşağıda görebilirsiniz;

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerine başvurarak, 2 Bin TL (İkibin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 03 – 24 Temmuz 2015 tarihleri arasında yatıracaktır. (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) Başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklar.

 

Firma Bilgisi: Toki