Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından kentsel yenileme toplu konut uygulaması kapsamında inşa edilecek olan Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi başvuruları başladı

Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından kentsel yenileme toplu konut uygulaması kapsamında inşa edilecek olan Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi başvuruları başladı. Proje kapsamında 67 adet 3+1, 358 adet 2+1 olmak üzere toplam 425 adet konut kuralı satışa sunulacak. 

Kura yöntemi ile satışı yapılacak olan Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi Konutları için başvurular Türkiye Halk Bankası'nın tüm şubeleri tarafından 11 Nisan - 11 Mayıs 2016 tarihleri arasında kabul edilecek. Başvurular; şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimleri, en az yüzde 40 engelli vatandaşlar ve diğer konut alıcı adayları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecektir. 

Van Merkez Şerefiye Mahallesi Toki Konutları'nda şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerine konut sayısının yüzde 10'u kadar, yüzde 40 engelli vatandaşlara konut sayısının yüzde 5'i kadar kontenjan ayrılacaktır. Diğer konut alıcı adayları idare genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. 

Konut alma hakkı ve konut belirleme kurası 23 Mayıs 2016 tarihinde çekilecektir. Kuranın çekileceği yer, Türkiye Halk Bankası şubelerinde ve idarenin web sayfasında duyurulacaktır. Kura çekim işlemleri ise kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında beceyiş yapabileceklerdir. Ayrıca konut alıcıları, sözleşme kurulduğu tarihten itibaren 14 gün içerisinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 

Firma Bilgisi: Toki