TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi Evleri 11 Nisan'da satışta!

TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi Kentsel Yenileme projesinde 425 evin başvuru süreci 11 Nisan 2016'da başlayacak.

TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi Evleri 11 Nisan'da satışta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi Kentsel Yenileme projesinde toplam 425 konutun başvuru süreci 11 Nisan'da başlayacak. 11 Mayıs'a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası'nın tüm şubeleri tarafından kabul edilecek. 

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Van Merkez Şerefiye Mahallesi TOKİ evleri, 106 bin ile 159 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Yüzde 10, 15 ve 25'lik peşinat ödemesi yapılacak evler için aylık taksitler ise 554 ile 1330 lira arasında değişecek. 

TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi başvuru şartları şöyle: 
Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Ayrıca başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.