TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi kuraları!

Toplu Konut İdaresi tarafından Van Merkez Şerefiye Mahallesi Kentsel Yenileme kapsamında üretilecek olan toplam 425 adet konutun kuraları 23 Mayıs'ta çekilecek

TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi kuraları!

Toplu Konut İdaresi tarafından Van Merkez Şerefiye Mahallesi Kentsel Yenileme kapsamında üretilecek olan toplam 425 adet konutun kuraları 23 Mayıs'ta çekilecek. Kura yöntemi ile satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvurular, Türkiye Halk Bankası A.Ş'nin tüm şubeleri tarafından 11 Mayıs'a kadar kabul edilecek. 

TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi için başvurular; 

* Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerinin başvuruları, 

* En az yüzde 40 engelli vatandaşların başvuruları, 

* Diğer konut alıcı adayları başvuruları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecek. 

Şehir aileleri, maluller ile dul ve yetimlerine konut sayısının yüzde 10'u kadar kontenjan, yüzde 40 engelli vatandaşlara konut sayısının yüzde 5'i kadar kontenjan, diğer konut alıcı adaylarına ise idare genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. 

Kentsel Yenileme kapsamında üretilecek olan Van Merkez Şerefiye Mahallesi Toki konutları fiyatları 106 bin 390 TL ile 159 bin 607 TL arasında değişiyor. Proje kapsamında satışa sunulan konut sayısından fazla başvuru olması durumunda, ''Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası'' 23 mayıs 2016 tarihinde çekilecektir. Konut sayısından az başvuru olursa ise kura çekilmeyecek, başvuru önceliğine göre konut seçimleri yapılacaktır. 

Başvuruda bulunanlar Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerine başvurarak, 2 bin TL tutarındaki başvuru bedelini 11 Mayıs 2016 tarihleri arasında yatırarak ve başvurdukları grup ile ilgili ''Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi''ni imzalayacaklardır. Konut alıcıları, sözleşme kurulduğu tarihten itibaren 12 gün içerisinde, gerekçe göstermeksizin cayma hakkına sahiptir. 

 

Firma Bilgisi: Toki