TOKİ ve TÜRYAP 2 yıl daha anlaştı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin gayrimenkul açık artırma ihalesini TURYAP kazandı. TURYAP böylece, TOKİ'nin gayrimenkul müzayedelerine 2 yıl daha ev sahipliği yapma hakkı kazandı

TOKİ ve TÜRYAP 2 yıl daha anlaştı

TURYAP 2 yıl daha, T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin çıkacağı ihalelere ev sahipliği yapma hakkını elde etti. TOKİ'nin 2014 yılında gerçekleştirilen ihalesini de kazanan TURYAP, bu yıl tekrarlanan ve 2017 yılına kadar geçerli olacak ihaleyi de aldı. TURYAP böylecek, TOKİ'ye ait konut, arsa ya da iş yerlerinin 2017 yılına kadar satış müzayedelerini düzenleme  hakkı kazandı.

2014'de 115 milyon TL'lik satış
2014 yılında TOKİ için yapılan gayrimenkul müzayedelerinde 115 milyon TL'lik satış gerçekleştirdiklerini vurgulayan TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay şirketin, İngiltere merkezli Capital Finance International dergisi tarafından Avrupa 2015 En İyi Gayrimenkul Müzayedesi ödülüne layık görüldüğünü hatırlattı. Sarıbay:

 

TOKİ ve TÜRYAP 2 yıl daha anlaştı

 

"Gayrimenkul müzayedelerinde gösterdiğimiz başarıyı Türkiye genelinde 400’e yakın temsilciliklerimizle istikrarlı bir şekilde devam ettireceğimize inanıyoruz.’’ dedi. 

TOKİ müzayedelerinin avantajları
TOKİ tarafından gerçekleştirilen müzayedeler alıcılara kolay ödeme seçenekleri yanında uygun vadelerle taksit imkanı sunuyor. Açık artırma yöntemiyle satışı gerçekleştirilen taşınmazların yüzde 10 peşin ve 240 aya varan vade seçenekleri içeren müzayedelerde, taksitler, 6 aylık memur maaşı kat sayı artış oranına göre hesaplanıyor. 

İnternet üzerinden teklif verilebiliyor
TURYAP
ihalelerindeki en dikkat çekici gelişme de internet üzerinden teklif verme olanağının sağlanması oldu. Müzayede öncesinde katılımcıların turyap'ın web sayfası üzerinde satışa sunulan taşınmaz üzerinde her türlü bilgiye ulaşması mümkün hale gelirken, internet üzerinde teklif vermek için önceden kayıt yapmak yeterli oluyor.