TOKİ uluslararası pazarın nabzını tutuyor

TOKİ, uluslararası platformda almaya hak kazanılan işin, ülke içindeki müteahhitlere paylaştırılmasına dayanan iş modeli için uluslararası arenada görüşmeler yürütüyor. Başkan Turan, bugüne dek 100'e yakın ülke ile görüşüldüğünü açıkladı.

TOKİ uluslararası pazarın nabzını tutuyor

Dünya gayrimenkul sektöründe çatı kuruluş olma yolunda çalışmalarını sürdüren TOKİ, dünyanın değişik ülkelerinde görüşmeler yürütüyor. Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, bu doğrultuda yürütülen çalışmalar kapsamında 100'e yakın ülke ile görüşmeler yürüttüklerini söyledi

TOKİ 93 ülke heyetiyle görüşme yürüttü
ABD başta olmak üzere çok sayıda gelişmiş ülke için bir çatı model geliştirdiklerini vurgulayan TOKİ Başkanı Turan, kurumun ülkedeki müteahhitlik sektörünü bir şemsiye altında toplayabileceğini vurguladı. Turan, TOKİ'nin yürütüceği görüşmelerle, uluslararası platformda edinilen işin, Türkiye'deki müteahhitler arasında paylaştırılmasına olanak tanıyan bir iş modeli geliştirdikleri üzerinde durarak: "Sistem için yasal düzenlemeler geriyor. Bizler de çalışmalarımızı tamamlayarak Başbakan'a ileteceğiz..." ifadelerini kullandı

TOKİ Kuzey Ankara Konutları ihalesi ne zaman yapılacak? Ayrıntılar için tıklayın...

Yurt dışında TOKİ'ye büyük ilgi
TOKİ'nin tecrübelerini özel sektörün gücünü de yöneterek uluslararası arenaya taşıma ve ülkeye katma değer kazandırma amacı doğrultusunda çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Turan, kurumun yurt dışında büyük bir ilgiyle izlendiğini belirtti. Turan, başta, Afganistan, İran, Afrika, Pakistan, Suudi Arabistan ve Kazakistan olmak üzere dünyanın 93 ülkesinde önemli ilişkiler kurduklarının da altını çizerek:

"Bü ülkelerden yetkililerle bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmaktayız. İmzalanan protokoller ve anlaşmalarla yeni açılımlar sunma konusunda da adımlar atıyoruz..." dedi.