TOKİ Yozgat Merkez fiyatları

TOKİ Yozgat Merkez projesinde satışa çıkarılan 50 adet konutun fiyatları 87 bin 421 TL’den başlangıç gösteriyor.

TOKİ Yozgat Merkez fiyatları

7 Nisan 2014 / Emlakwebtv

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Yozgat’ta inşa edilen TOKİ Yozgat Merkez projesinde 50 adet konutun başvuru süreci 1 Nisan 2014’te başladı. Projede başvurular 30 Haziran’a kadar devam edecek.

Daire fiyatlarının ise 87 bin 421 TL’den başlayarak, 106 bin 644 TL’ye kadar devam ettiği TOKİ Yozgat Merkez’de 96, 108 ve 120 aya kadar vadelendirme imkanı sunuluyor. Aylık taksitlerin 546 TL’den başladığı TOKİ Yozgat Merkez bilgileri ise aşağıda yer alıyor;

YOZGAT MERKEZ – MUTAFOĞLU TOPLU KONUT UYGULAMASI SATIŞ DUYURUSU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Yozgat Merkez – Mutafoğlu Toplu Konut Uygulaması kapsamında 50 adet; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

 Yozgat Merkez – Mutafoğlu Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.C.Ziraat Bankası A.Ş’nin tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecektir ve Temerküz Şube Yozgat Şubesi olacaktır. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları, 01 Nisan – 30 Haziran 2014 tarihleri arasında ilgili bankanın tüm şubeleri tarafından kabul edilecektir.

 Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.

 Konut seçimini yapan alıcılar, tercih ettikleri konutun satış bedelinin %10, %15, %25, oranındaki peşinat miktarını, 01 Nisan – 30 Haziran 2014 tarihleri arasında ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi, tercih edilen peşinat miktarına göre, %10 peşinat oranı için 96 ay, %15 peşinat oranı için 108 ay ve %25 peşinat oranı için 120 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecektir.

Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı dikkate alınarak İdarece belirlenecek oranda artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Temmuz 2014 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

 “Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır.

 Konutların teslim süresi Sözleşme tarihinden itibaren 30 aydır. Konutların anahtar teslimi, İdarece belirlenecek program dahilinde gerçekleştirilecektir.

 Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir

 Anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin %1’i oranında KDV bedeli (%1) T.C. Ziraat Bankası Yozgat Şubesine ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.

 Satış işlemleri, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacaktır.

 Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

 

Firma Bilgisi: Toki