TOKİ Yozgat Mutafoğlu başvuruları yarın start alıyor!

TOKİ Yozgat Mutafoğlu Alt Gelir Grubu projesindeki 27 adet konutun başvuru süreci 26 Mayıs 2015 (yarın) itibariyle başlıyor.

TOKİ Yozgat Mutafoğlu başvuruları yarın start alıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Yozgat’ta hayata geçirilen TOKİ Yozgat Mutafoğlu Alt Gelir Grubu projesindeki 27 adet konutun başvuru süreci 26 Mayıs 2015 tarihi itibariyle başlıyor. Ziraat Bankası’nın Yozgat Şubesi’ne yapılacak başvurular, 12 Haziran’a kadar devam edecek.

2+1 tipindeki TOKİ Yozgat Mutafoğlu Evleri için belirlenen fiyatlar ise 61 bin lira ila 75 bin lira arasında değişiyor. 180 aya kadar vadelendirme yapılacak projede aylık taksitler de 300 liradan başlıyor.

TOKİ Yozgat Mutafoğlu başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

Başvuru yapacak kişinin;

1. T.C. vatandaşı olması,

*Yozgat il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

*Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )

2. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

*Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

3. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmektedir.)

4. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.” 

Firma Bilgisi: Toki