TOKİ Yozgat Mutafoğlu kura çekimi 19 Haziran'da yapılacak

TOKİ Yozgat Mutafoğlu kura çekimi tarihi 19 Haziran 2015 olarak belirlendi.

TOKİ Yozgat Mutafoğlu kura çekimi 19 Haziran'da yapılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Yozgat'ta inşa edilen TOKİ Yozgat Mutafoğlu Alt Gelir Grubu projesindeki 27 adet konut için 26 Mayıs'ta başlayacak başvuru süreci 12 Haziran'da sona erecek. TOKİ Yozgat Mutafoğlu kura çekimi ise 19 Haziran 2015 tarihinde yapılacak. 

Fiyatların 61 bin lira ila 75 bin lira olarak belirlendiği projede 180 aya kadar vadelendirme fırsatı tanınacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 300 lira ila 369 lira arasında değişecek. 

TOKİ Yozgat Mutafoğlu başvuru şartlarını aşağıda görebilirsiniz; 

Alıcının; 

1. T.C. vatandaşı olması,

Yozgat il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

*Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )

2. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

*Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

3. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmektedir.)

4. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir." 

Firma Bilgisi: Toki