TOKİ Yozgat Mutafoğlu kurası 19 Haziran’da çekilecek

TOKİ Yozgat Mutafoğlu kurası 19 Haziran 2015 tarihinde çekilecek.

TOKİ Yozgat Mutafoğlu kurası 19 Haziran’da çekilecek

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Yozgat’ta inşa edilen TOKİ Yozgat Mutafoğlu projesinde 27 adet konutun başvuru süreci 12 Haziran itibariyle sona ermişti. Konutların sahiplerini belirleyecek kura çekilişi ise 19 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.

Ev fiyatlarının 61 bin lira ila 75 bin lira arasında değiştiği projede 180 aya kadar vadelendirme fırsatı sunulacak. Aylık taksitler de 300 liradan başlatılacak.

TOKİ Yozgat Mutafoğlu kurası ile ilgili detaylı bilgiler şöyle;

“KURA ÇEKİLİŞİ :

1. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine 3 adet kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2. Engelli vatandaşlarımıza 2 adet kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

3. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

4. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 22 Haziran 2015 tarihinden itibaren T.C Ziraat Bankası A.Ş. Yozgat Şubesi’nden geri alabilecektir.

“Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 19 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

Konut Alma hakkı ve Konut Belirleme kurasında;

 Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

 Konut sayısının % 30’u kadar yedek alıcı belirlenecektir.

 Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir.” 

Firma Bilgisi: Toki