TOKİ Yozgat Sarıkaya başvuruları 30 Eylül’de sona eriyor!

TOKİ Yozgat Sarıkaya projesindeki toplam 90 adet konutun başvuru dönemi 30 Eylül 2015 tarihinde sona eriyor.

TOKİ Yozgat Sarıkaya başvuruları 30 Eylül’de sona eriyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Yozgat’ta hayata geçirilen TOKİ Yozgat Sarıkaya 2. Etap projesindeki toplam 90 adet konutun 6 Temmuz’da başlayan başvuru süreci 30 Eylül 2015 tarihinde sona erecek. Başvurular, Ziraat Bankası’nın Sarıkaya Şubesi’ne yapılacak.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Yozgat Sarıkaya TOKİ Evleri projesinde 120 ve 180 aylık vadelerle konut sahibi olunabilecek. Projede aylık taksitler ise minimum 298 maksimum 845 lira olacak.

TOKİ Yozgat Sarıkaya projesine başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor;

Başvuru yapacak kişinin;

1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

a. Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmekte.)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edecekler.

4-Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. 

Firma Bilgisi: Toki