TOKİ Yozgat Sarıkaya başvuruları 6 Temmuz’da!

TOKİ Yozgat Sarıkaya projesindeki 90 konutun başvuru süreci 6 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak.

TOKİ Yozgat Sarıkaya başvuruları 6 Temmuz’da!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Yozgat’ta hayata geçirilen TOKİ Yozgat Sarıkaya 2. Etap Belediye Projesi’nde 90 konutun başvuru dönemi 6 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak. Ziraat Bankası’nın Sarıkaya Şubesi’ne yapılacak başvurular, 30 Eylül 2015 tarihine kadar devam edecek.

TOKİ Yozgat Sarıkaya Evleri’nin fiyatları ise minimum 61 bin liradan başlıyor, maksimum 119 bin liraya kadar yükseliyor. 120 ve 180 aylık vadelerle konut sahibi olunabilecek projede aylık taksitler ise 298 liranda başlıyor.

TOKİ Yozgat Sarıkaya başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

“Konut alıcısının;

1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmayacak,

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekecek)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edecek,

4-Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. 

Firma Bilgisi: Toki