TOKİ Yozgat Sarıkaya başvuruları başladı! Detaylar burada!

TOKİ Yozgat Sarıkaya başvuruları 6 Temmuz 2015 (bugün) itibariyle başladı. Başvuru sartlarını öğrenmek için tıklayın.

TOKİ Yozgat Sarıkaya başvuruları başladı! Detaylar burada!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Yozgat’ta hayata geçirilen TOKİ Yozgat Sarıkaya 2. Etap Belediye projesinde 90 adet konutun başvuru süreci 6 Temmuz 2015 itibariyle başladı. Ziraat Bankası’nın Sarıkaya Şubesi’ne yapılacak başvurular, 30 Eylül 2015 tarihine kadar devam edecek.

Ev fiyatlarının 61 bin ila 119 bin lira arasında değiştiği TOKİ Yozgat Sarıkaya projesinde 120 veya 180 aylık vadelerle konut sahibi olmak mümkün. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 298 liradan başlayacak.

TOKİ Yozgat Sarıkaya başvuru şartları ise şöyle;

Alıcının;

1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

a. Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmekte.)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edecekler.

4-Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

Firma Bilgisi: Toki